top of page
Греція

Відпочинок в Греції

Греція - країна, яка буде дивувати снів а й знову, як би добре ви її не знали. Незалежно від того вперше ви в Греції або відвідуєте її вже далеко не перший раз - вона все одно зможе відкрити нові грані і секрети. Вона - як вишукана жінка, яка прекрасна і неповторна в будь-якому віці.

Це й не дивно, адже Греція, як цілком заслужено її називають, є колискою цивілізацій, країна, яка пізнала неймовірні злети і великі падіння. Саме ця зігріта сонцем і заколисана водами морів земля, дала світові великих філософів, полководців, учених і винахідників. Дізнаємося ж про неї більше ...

Географія

Греція розташована в південній частині Балканського півострова. Займає площу 131 994 кв.км. Межує з Албанією, колишньою Югославською Македонією, Болгарією і Туреччиною. Омивається Середземним, Іонічним, Егейським морями, а південне узбережжя Криту - Лівійським морем. До складу Греції входить близько 2 тисяч островів, на які припадає майже 20% всієї країни.

Клімат

Клімат Греції можна розділити на три типи: середземноморський, альпійський і помірний, кожен з яких впливає на строго певну територію. Регіони гірського хребта, розташовані на захід від Пинда, отримують більшу кількість опадів, ніж регіони, розташовані на його східній стороні.

Середземноморський тип клімату характеризується м'якою вологою зимою і жарким сухим літом. У цьому типі клімату розташовані Кіклади, Додеканес, Крит, східна частина Пелопоннесу і частина Центральної Греції. Температури тут не часто досягають рекордних значень, а взимку, навіть на Кикладах і островах Додеканес, може випадати сніг.

Альпійський тип клімату більш характерний для гірських районів країни: Епір, Центральна Греція, Західна Македонія, частина Фессалії, а також номи Ахея, Аркадія і Лаконія.

Східну Македонію і Фракію можна віднести до регіонів з помірним типом клімату, який характеризується відносно холодною і вологою зимою, і жарким, сухим літом. Афіни розташовані в перехідній зоні, де з'єднуються два типи клімату: середземноморський і помірний. У північній частині Афін переважає помірний, в той час як в центральних і південних районах спостерігаються риси середземноморського клімату.

Гарячі тури

Без названия 3.001.png

Острови

Відчуйте себе справжнім мандрівником!

Острови Егейського моря
Крит - найбільший острів Греції і восьмий в Європі (8259 км2) і Евбея - другий за величиною, після Кріта, острів країни (3654 км2).

о.Евбея з'єднаний з континентом мостом, перекинутим через протоку Евріпіла, а також Лесбос (1630 км2), розташований біля берегів Туреччини. На території країни розташовано безліч невеликих островів - Північні Споради, Кікла-ди, Додеканес.

Материкова Греція, до складу якої входять Македонія (Флоріна, Пелла, Кавала, Касторія, Халкідіки), Фракія (Родопи, Ксанті і Еврос), Епір (Теспротія, Превеза, Яніна), Фессалія (Лариса, Магнісія) і Центральна Греція (Фтиотида, Фокида, Аттика). Також географічно до цього регіону можна віднести Іонічні острова Пелопоннес - найбільший півострів Греції і вогнище найдавнішої цивілізації Європи, включає номи Аркадія, Лаконія, Мессинія. Тут же розташований знаменитий Коринфський канал.

Без названия 3.001.png

Традиції

У Греції є післяобідній час для відпочинку

Після обіду з 15:00 до 17:00. На цей час в країні не прийнято призначати ділові зустрічі або здійснювати телефонні дзвінки.

 

В церкві

Якщо ви хочете відвідати грецьку церкву або монастир, то потрібно бути належним чином одягненим. Вважається непристойним увійти до церкви з непокритими плечима і колінами. Це правило відноситься як до чоловіків, так і до жінок.

Оплата готівкою

Коли греки йдуть обідати в таверну або ресторан, то вони завжди платять готівкою. Прямо таки бій чеками і кредитними картками! Нездатність заплатити є образливою для греків.

Чайові

Навіть якщо чайові включені у вартість, прийнято платити додатково. Чайові в ресторані або таверні складають 10% від вартості замовлення. Але давати великі чайові не рекомендується. Додаткові чайові варто залишати тільки в тому випадку, якщо Вам дуже сподобалося обслуговування.

Похвала

Дуже рекомендується після того, як Ви спробуєте частування похвалити майстерність господині - для грека, людина, яка вміє смачно готувати, часто майже святий. А так як цю роль традиційно виконують дружини або матері, то будь-яка похвала на їхню адресу буде сприйнята господарем будинку з особливим натхненням.

Без названия.jpeg

Кухня

5000 років вишуканих кулінарних традицій!

У Греції створені ідеальні умови для зародження і розвитку самобутньої кухні.
Рецепти грецьких страв розійшлися по всьому світу. Готують тут вже більше 3 500 тисяч років - погодьтеся, це достатній період, щоб звести кулінарне ремесло в ранг справжнього мистецтва!

Грецька кухня - це не тільки найсвіжіші і найсмачніші продукти, маленькі хитрощі і великі секрети приготування національних страв, а й справжня грецька пристрасть і душа. Їжа для греків - це не просто спосіб втамувати голод і поповнити запаси енергії - це цілий культ! Трапеза тут - це можливість, зібрати разом сім'ю і друзів.

Греки — лидеры среди всех европейских стран по потреблению овощей. Одним из самых любимых является баклажан.

Он входит в состав знаменитой греческой запеканки — мусаки или мусакас и популярных салатов. Здесь баклажаны запекают, фаршируют, тушат. Также в Греции популярны артишоки, помидоры, фасоль, морковь и фаршированные листья винограда.

З прянощів і спецій найбільш популярні цибулю, часник, селера і кориця.

Завдяки близькості моря, грецька кухня славиться різноманітними морепродуктами - барабулька, вугор, риба-меч, восьминоги, кальмари, креветки, мідії, каракатиці, омари і багато інших дари
моря. Страви з риби завжди можна спробувати в рибних тавернах (тут вони вигадливо називаються псаротавена).

logo151.png

Шопінг

Місця для шопінгу

У двох грецьких столицях - Афіни і Салоніки - де райони досить багатонаселені, магазини і банки зазвичай зосереджені і в центрах районів. Це свого роду грецькі традиційні торговельні центри - тут багато невеликих магазинчиків, які сконцентровані на досить невеликій площі. Характерний приклад, вулиця Ерму в центрі Афін, вулиця Ціміскі в Салоніках, вулиця Аркадіу в Ретімно.

Без названия 3.001.jpeg

Cувеніри

«Око-камінь» - і більше вас ніхто не наврочить!

Греція - країна, де можливості шопінгу воістину безмежні.

Що купити в Греції?

Без названия 3.001.png

Пляжі

Найкрасивіші місця для повного релаксу!

Домініканська республіка по праву вважається одним з кращих місць в світі для занять дайвінгом. Коралові рифи, підводні печери і затонулі судна - все це Ви можете побачити своїми очима. Хочете в повній мірі відчути колорит Домінікани - вирушайте на зустріч пригодам!

Без названия 3.001.png

Клуби

Нестримні веселощі цілий рік!

Для любителів руху подарує Вам величезну кількість дискотек і карнавалів. Весела і запальна атмосфера передається миттєво. Недарма меренге-національний танець країни- знають у всьому світі!

bottom of page