top of page

Про країну

Чорногорія це дивовижна країна з прозорими водами Адріатичного моря, яку називають екологічним заповідником Європи. Офіційна мова Сербсько-Хорватська, але в країні багато говорять по-німецьки і обмежено англійською. Офіційна валюта - євро. Приватні пункти пропонують більш вигідний курс, ніж банки. Але краще поміняти гривню на євро в Україні, причому беріть дрібні купюри (тут не прийнято використовувати великі євро).

Сезонність відпочинку:

Пляжний сезон починається з кінця травня і триває до середини жовтня. Температура повітря, в середньому 27 градусів, а море прогрівається до 23-25 ​​градусів. Прозорість моря настільки дивовижна, що дарує незабутні відчуття. Для гірськолижного сезону найкраще підійдуть місяці з грудня по березень.

Візовий режим:

Діє безвізовий режим, який передбачає перебування до 90 діб протягом півроку. На зворотному шляху в аеропорту стягується збір 15 євро. Необхідні документи: закордонний паспорт (термін дії не менше 4 тижні з моменту виїзду з країни); страховий поліс.

Етикет і особливості країни:

Чорногорці народ доброзичливий і гостинний, однак, варто побоюватися місць, де масово проживають албанці. Дівчатам не слід засмагати і купатися «топлес» - для цього в Чорногорії існують окремі нудистські пляжі.

Национальная кухня:

Тільки в Чорногорії Ви зможете спробувати копчену рибу уклейку, а ловлять її в Скадарском озері. Національним першою стравою вважається Чорба, що нагадують рагу. Її готують з локшиною, овочами, м'ясом або морепродуктами. Обов'язково спробуйте Чевапчічі - невеликі ковбаски з рубаного яловичого або свинячого м'яса. З десертів популярністю користуються тулумба - шматочки прісного тіста, политі солодким сиропом.

Интересные места к посещению:

Візитна картка Чорногорії це невелике курортне селище Світи Стефан - дуже красиве і мальовниче місце. А далі неспішною прогулянкою можна пройтися по парку Милочер, який відокремлює Світи Стефан від сусіднього селища. Тут же Ви побачите найкрасивіший пляж в Чорногорії - пляж королеви. Любителям морських прогулянок, рекомендуємо відправитися на екскурсію з Будви на Світи Стефан з заходом на острів Святого Миколая. Чорногорія найбагатша країна в Європі за кількістю і різноманітністю каньйонів.

Що привезти:

Пршут - свинячий окіст, натертий сіллю, прокопчений на вугіллі і в'ялений в екологічно чистих районах, а до нього Чорногорське вино. Чорногорський самогон - ракію - краще купувати домашній, на базарі у місцевих. Негушський сир - надзвичайно смачний домашній, відрізняється від заводського. Оливкового масла, яке за якістю не гірше, ніж грецьке.

bottom of page