top of page

Про країну

Туреччина часто згадується в історичних аспектах як ворота в Європу і на Близький Схід. Країна оточена чотирма морями (Егейське, Середземне, Чорне, Мармурове) з трьох сторін. Офіційна мова Турецький. Офіційна валюта - турецька ліра, але майже у всіх місцях приймають долари, євро і в деяких навіть гривню. Але все ж радимо поміняти гроші на місцеву валюту, якщо плануєте якісь покупки. Обмін валюти краще проводити в офіційних пунктах або в банках, щоб уникнути шахрайства.

Сезонність відпочинку:

Оптимальний час відпочинку починається з травня і триває до жовтня. Червень - ідеальний відпочинок для людей, що не переносять спеку і гіпертоніків. У липні і серпні температура вдень може підвищуватися до +44 вдень. Температура води близько +26 градусів.

Візовий режим:

Діє безвізовий режим, який передбачає перебування до 90 діб протягом півроку. Необхідні документи: закордонний паспорт (термін дії не менше 5 місяців з моменту в'їзду в країну); авіаквиток; ваучер; страховий поліс.

Етикет і особливості країни:

Перебуваючи в Туреччині, не потрібно занадто багато жестикулювати під час розмови. Ви не знаєте, що можуть означати ті чи інші жести в різній місцевості. При відвідинах мечеті, одяг повинен закривати тіло по максимуму. Особливо це стосується жінок. Не можна фотографувати Турков без їх відома. Це не просто примха, а регламентований ісламом закон.

Национальная кухня:

У Туреччині дуже популярні кебаби - шматочки м'яса, обсмажені на відкритому вогні. Свинину в Туреччині не їдять. «Піля» плов - національне блюдо Туреччини. Готується не тільки на основі м'яса, але й риби з різними овочами. Знаменитий лукум і пахлаву, як правило, вживають з чаєм або йогуртом. Відносно алкоголю, то місцевий напій - це раки, анісова горілка.

Интересные места к посещению:

Стамбул є перлиною Туреччини. Поїдьте на шопінг в знаменитий Гранд базар. Звичайно в цьому місті багато історичних цінностей, старовинних вуличок і протоку Босфор. Рекомендуємо з'їздити в Памуккале - екскурсію в комплекс мінеральних джерел. Каппадокія ж славиться печерними будинками і долинами, а рано вранці Ви можете зробити поїздку на повітряній кулі.

Що привезти:

Хорошим подарунком для друзів стане кальян і тютюн. Привезіть з Туреччини гранатовий або яблучний фруктовий чай, а до нього турецькі солодощі - лукум, пахлаву. Купувати їх краще на вагу. Прекрасним сувеніром з цієї країни стане турка для кави. Відносно шкіряних виробів, якщо є можливість - придбайте. Шкіра тут м'яка, а вироби якісні. Але не забувайте торгуватися! Як правило, з ціни виробу можна доторгувалась до 70-80%, зазначеної на ціннику! Для любителів міцніших напоїв, купите місцеву анісову горілку - Raki.

bottom of page